Методи зволоження та їх особливості
Процес зволоження повітря супроводжується переходом води з рідкого стану в газоподібний, відповідно відбувається процес витрат певної кількості енергії (теплоти). У разі ізотермічного зволоження температура залишається незмінною, не відбувається процес передачі енергії. При адіабатичному зволоженні відбувається процес випаровування, який витрачає певну кількість енергії і температура зволоженого повітря знижується на кілька градусів.
Розглянемо переваги та недоліки кожного з методів зволоження.
Парозволоження
При ізотермічному зволоженні в повітря надходить готова водяна пара. Процес пароутворення (фазовий перехід вода – пара) відбувається у відсіку зволожувача із застосуванням зовнішнього джерела тепла – різних електричних або газових нагрівачів. Коли пара потрапляє в повітря, він не змінює кількість тепла, що знаходиться в повітрі. Таким чином, при збільшенні відносної вологості повітря температура залишається незмінною.
Переваги:
- Дуже точне регулювання рівня вологості;
- Невисокі вимоги до якості води;
- Широке застосування в будь-яких умовах (починаючи складськими приміщеннями та закінчуючи медичними установами);
Недоліки:
- Найвища витрата енергії на пароутворення – для перетворення 1 л води в пару на годину необхідно витрачати близько 750 Вт енергії.
Адіабатичне зволоження.
У процесі адіабатичного зволоження повітря надходить водяна аерозоль - зважені частки вологи, краплі води, які згодом випаровуються в обсязі повітря. При цьому відбувається поглинання тепла з повітря (процес фазового перетворення вода – пара). При цьому загальна кількість енергії в системі залишається постійною, але відбувається зниження температури зволоженого повітря за рахунок забору тепла в процесі випаровування. Тому супутнім ефектом адіабатичного зволоження є процес охолодження повітря.
Адіабатичне зволоження реалізується кількома методами:
- відцентровий (дисковий) метод. Вода розбризкується дисковими розсікачами, що обертаються;
- вода розпилюється під тиском через спеціальні форсунки;
- випарний метод. Вода випаровується з поверхні або гігроскопічного матеріалу, через який проходить повітря.
- ультразвукове генерування водяної пари.
Переваги:
- Менше енергоспоживання – 40 – 100 Вт на 1 кг водяної пари.
Недоліки:
- Необхідний перегрів повітря для підтримки необхідної температури в приміщенні.
Ефективне рішення зволоження повітря в приміщенні, об'єднане з системою вентиляції, можливо реалізувати на базі обладнання Швейцарської компанії Condair - Condair CP3 або Condair CP3 Mini. Цей зволожувач має дуже привабливий у плані дизайну зовнішній вигляд. Процес зволоження можна реалізувати двома способами - встановивши зволожувач безпосередньо в приміщенні (для цього опціонально замовляється спеціальний вентиляторний розподільник) або встановивши зволожувач у підсобному приміщенні, а готову водяну пару подавати прямо в повітропровід припливної системи вентиляції.
Таке рішення щодо зволоження повітря дорожче, але ефективніше і зручніше. Автоматика дуже точно контролює рівень вологості, відбувається пряма подача води до парового зволожувача з існуючого водопроводу, втручання людини в роботу системи мінімізоване.
У будь-якому випадку, кожен сам вибирає для себе необхідний рівень комфорту, а ми можемо для Вас його створити.